W dalszym ciągu niebezpieczne połączenie ulic Wielicka – Podłęska, na zakończenie roku 2022 (część 1/2)

5 grudnia 2022 roku minęło 10 lat od pierwszej interwencji w sprawie dostosowania tzw. technicznego wyjazdu z osiedla Podłęska w ulicę Wielicką do przepisów prawa drogowego oraz o przywrócenie do stanu używalności zdewastowanych miejskich działek /Wielicka 232/ przylegających do budynku Podłęska 17

5 grudnia 2012 roku dwoje mieszkańców z Podłęskiej 12ki i 17ki przedstawiło ówczesnemu zarządcy wspólnot Podłęska w firmie Prombud, korzystną dla mieszkańców propozycję- projekt, do szerokiej dyskusji w społeczności wspólnot w spr. zagospodarowania działek i połączenia obu ulic /wyczerpująco opisany, w tym z zaprezentowaniem możliwych form sfinansowania/. Zarządca zignorował i nie upowszechnił inicjatywy nie dając szansy mieszkańcom na jej poznanie i rozważenie.

Okrągła 10-letnia rocznica pierwszej interwencji skłania do przypomnienia długiej ich historii, bo miały one dalszy ciąg a z czasem było tylko gorzej. Decyzje władz Krakowa dot. Wielickiej 232 sprzyjały działalności gospodarczej a równocześnie latami oddalały interwencje o poprawę bezpieczeństwa i godne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej tuż przy wjeździe w ulicę Wielicką, w bliskości zjazdu do Krakowa z Autostradowego Węzła Wielickiego, udowadniając bierność i niemoc krakowskich samorządowców Dzielnicy XII, Rady Miasta, Prezydenta i jego urzędniczego aparatu.

Daję czytelnikowi wgląd w oryginalne dokumenty interwencyjne, na końcu tego artykułu, rzetelnie potwierdzają fakty, ukazują cele a zwłaszcza ogrom spraw poruszonych na przestrzeni lat za pośrednictwem tej strony wyłącznie w interesie wspólnot mieszkaniowych z Podłęskiej.

Pełna dokumentacja z interwencji była sukcesywnie doręczana ówczesnemu zarządcy i jego następcom. Wszelkie dokumenty dotyczące wspólnot są własnością członków wspólnot z obowiązkiem ich przechowywania. O sądowych rozstrzygnięciach w tej sprawie pisałam w art. w listopadzie 2018 kiedy nowe zarządy napotykały na trudności w przejmowaniu akt wspólnot od byłego zarządcy.

Dokumentacja jest własnością wspólnoty – zmiana zarządcy z obowiązkiem przekazania dokumentacji

Dla wielu mieszkańców Podłęskiej fakty z działalności wspólnot są znane, ale pewnie też dla wielu, nieznane. Po przeglądzie zamieszczanych tu dokumentów osoby zainteresowane warunkami życia w osiedlu łatwiej odpowiedzą sobie na pytania, dlaczego dzisiaj, po tak wielu latach organizacja przestrzenna a zwłaszcza komunikacja wewnętrzna i połączenia z miejską tkanką osiedla Podłęska są ciągle jątrzącą się bolącą sprawą.

/”Zdążyć przed deweloperami”? ba, to niemożliwe, kiedy nawet mieszkanka i radna Dz. XII, nie dość, radna miejska, popiera w głosowaniu sprzątniecie mieszkańcom sprzed nosa miejskich działek /Wielicka 232/ na rzecz działalności deweloperskiej, ale o tym w następnych dokumentach/

Uwaga: stosowana jest anonimizacja osób fizycznych, tj. zamazywanie ich danych personalnych, pozostawiane są imiona i nazwiska osób pełniących funkcje publiczne.

Zdjęcia własne, opublikowano 12.12 2022