
Masz problem z pozbyciem się starej kanapy, zdemontowanego wyposażenia, resztek materiałów po remoncie i wszelkiego innego zużytego i niepotrzebnego wielkogabarytowego chłamu, zobacz jak robią to na Podłęskiej. Tu mieszkańcy wyrzucają takie szpeje byle kiedy i byle gdzie. To skandaliczne, nie można dawać tyranizować się tym, którzy własne brudy i odpady bezprawnie porzucają i podrzucają na publiczny teren osiedla. Trzeba utrzymywać teren osiedla na poziomie godnym miejsca i ludzi, którzy tu żyją
Jeżeli zarządca nie potrafi poradzić sobie z organizacją składowania i odbioru śmieci z Podłęskiej ani „po staremu” /patrz: art. „ Galeria obrazów infrastruktury osiedlowej” z marca 2012r/ ani „po nowemu” to podpowiadamy mu, że: musi jednak sprostać zadaniu i skutecznie wykonywać usługę, którą sobie sam wpisał do aktów notarialnych sprzedaży lokali i dla jej wykonywania dysponuje środkami prawnymi i finansowymi. Sprzedaje usługi zarządu wspólnotami w aktualnej rzeczywistości tu i teraz, nie w jakimś wyidealizowanym społeczeństwie,w którym każdy sprząta po sobie własne śmieci nie podrzuca ich współmieszkańcom.
Nie można karać wszystkich za brak ogłady i chamstwo nielicznych. Ci, którzy chcą porządku i płacą za jego utrzymanie nie przestaną piętnować takich praktyk. Kieszenie właścicieli wspólnot to nie studnie bez dna. Nie będziemy płacić zarządcy za pozorowane usługi, sprzątającym za niską kulturę ich pracy, robotnikom gospodarczym-konserwatorom za nieefektywne wykorzystywanie czasu pracy, strażnikom, obojętnym i nic nie widzącym, przechadzającym się po osiedlu 24 razy na dobę!
Jeżeli te słowa kogoś dotknęły, to tak właśnie miało być.
Praktyczna wskazówka: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania oferuje przez infolinię 801-084-084 bezpłatne zamówienie, przyjazd w dogodnym dla mieszkańców terminie i odbiór przez elektro-brygadę zużytego sprzętu RTV, AGD i innego wszelkiego rodzaju urządzeń o większych gabarytach. Na stronie: www.mpo.krakow.pl/elektrobrygada dostępne są regulamin akcji oraz pełna lista przedmiotów.