Po ostatniej interwencji w listopadzie 2011 roku u Prezydenta Krakowa w sprawie ul. Wielickiej 232, organy Urzędu Miasta i Powiatu Grodzkiego odpowiedziały:
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie-Powiat Grodzki, pismem nr ROKiK II.KPA-0550-636/07 z dnia 24.11.2011 otrzymanym 28 listopada 2011r potwierdziła, że przed Tamtejszym organem jest prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie nieodpowiedniego stanu technicznego budynku przy ul. Wielickiej 232 podkreślając że, tu cytuję:
(…) „Pani pisma stanowią materiał dowodowy który podlega analizie w rozpoznawanej sprawie administracyjnej, co wynika z brzmienia art.234 pkt 2 Kpa, cyt.: „ w sprawie, w której toczy się postępowanie administracyjne:( …) 2) skarga pochodząca od innych osób stanowi materiał, który organ prowadzący postępowanie powinien rozpatrzyć z urzędu”. Jednocześnie PINB w Krakowie – Powiat Grodzki przeprasza za zwłokę w udzieleniu odpowiedzi na Pani Pisma”(…)
A było to oczekiwanie na odpowiedź od 12 września 2011r na dwa pisma i osobiste złożenie skargi w siedzibie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dalej PINB stwierdziła w treści pisma że, cytuję:
(…)” Ponadto do marca 2012 roku Zarząd Budynków Komunalnych planuje całkowite wykwaterowanie wszystkich najemców z tego budynku.”(…)
Zastępca Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa UMK, w piśmie z dnia 9 grudnia 2011r poinformował, że ostatnia decyzja dot. umowy najmu jednego lokalu dla mieszkańca baraku przy Wielickiej 232 miała miejsce w 2007 roku(!) Po tej długiej przerwie, w wyniku interwencji:
w listopadzie 2011r Prezydent Miasta Krakowa wydał decyzję w sprawie umowy najmu jednego lokalu socjalnego, tytułem realizacji wyroku sądowego, następnie Wydział wstępnie wytypował kolejny jeden lokal socjalny tytułem realizacji wyroku sądowego w toku przygotowywane są jeszcze jeden lokal socjalny i jeden lokal zamienny, ponadto Wydział weryfikuje zasadność ubiegania się o pomoc mieszkaniową na zasadach ogólnych jeszcze jednej osoby z adresu ul. Wielicka 232
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa w piśmie: BK-011510856.2011 z dnia 27 grudnia 2011r informuje, że w nieruchomości przy ul. Wielickiej 232, z 13-tu lokali mieszkalnych 10 lokali to pustostany a dla mieszkańców pozostałych lokali przygotowywane są przez Wydział Mieszkalnictwa UMK dwa lokale socjalne i jeden lokal zamienny.
Następnie Z-ca Prezydenta opisuje działania w tej sprawie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie pewnie dla pokazania jego sprawności, i tak:
30 listop.2007r PINB wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie /ROiKII.KPA/AMI-7356-241/07 30 listop.2010r PINB powiadomił o tym ZBK żądając od niego przedłożenia stosownych dokumentów do31.12.2010r 4 stycz. 2011r PINB przesunął ten termin dla ZBK na 31 marca 2011r
i dalej, tu cytat:
(…) „Do chwili obecnej do ZBK nie wpłynęło rozstrzygnięcie PINB w przedmiotowej sprawie”(…) Co do przeznaczenia tego terenu Pani Z-ca Prezydenta Miasta Krakowa pisze: cyt.:(…)” Zatem dopiero po opróżnieniu ww. obiektu oraz po konsultacji z odpowiednimi komórkami organizacyjnymi Urzędu miasta Krakowa, zostanie podjęta decyzja o przeznaczeniu tego terenu. Na dzień dzisiejszy wiadomym jest jedynie, że Wydział Mieszkalnictwa UMK nie planuje żadnej inwestycji w tej lokalizacji.”(…)
i dalej
cyt.:(…)” Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że rozwiązanie przedstawionego w niniejszej skardze problemu jest uzależnione od pozyskania przez Wydział Mieszkalnictwa UMK stosownych lokali mieszkalnych w celu przekwaterowania mieszkańców zajmujących lokale w ww. budynku. Dopiero wówczas, w zależności od przedstawionych ewentualnych propozycji, Wydział Skarbu Miasta UMK we współpracy z odpowiednimi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa, będzie mógł podjąć decyzję o zagospodarowaniu tego terenu. W związku z powyższym nie można wskazać konkretnego terminu załatwienia tej sprawy.” (…)
Jakkolwiek konkretnego terminu nadal brak, to jednak widać, że miejscy urzędnicy zostali zbudzeni z letargu, bowiem zamurowywanie kolejnych okien w baraku Wielicka 232 dowodzi rozpoczęcia opróżniania baraku. Otwiera to realne możliwości zagospodarowania tego terenu zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.